Vyrozumění na festivalech

Oceňovaná inscenace hry Václava Havla v režii Vojtěcha Štěpánka Vyrozumění se zúčastní hned dvou mezinárodních festivalů.
V pondělí 28. května tuto inscenaci odehrajeme na Festivalu Divadelní svět Brno a v pondělí 25. června na Festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.

Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabízí divákům inscenace význačných zahraničních souborů i to nejzajímavější z české divadelní scény. Žánrově pestrou přehlídku od činohry po pohybové divadlo, od klasických her po alternativní performance doplňují četné doprovodné akce, jako jsou výstavy, workshopy, dětské dílny či koncerty.

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové se letos koná po čtyřiadvacáté. Během deseti festivalových dnů se pravidelně odehraje kolem 220 představení na dvaceti scénách. Festivalová dramaturgie má za hlavní kritérium kvalitu nabízených představení, není ale nijak omezena žánrově, pořadatelé rovněž chtějí, aby hostující soubory, domácí i zahraniční, zůstaly na festivalu alespoň tři dny, tedy aby nejen odehrály svá představení, ale měly také čas něco z pestrého programu vidět a vzájemně se inspirovat, setkat se s přáteli, s kterými se v tempu divadelních sezon téměř nevidí. Nedílnou součástí festivalu jsou doprovodné akce – umělecké dílny, koncerty, výstavy, profesní setkání divadelníků, debaty a besedy, setkání s legendami českého divadla.