Shaun a jeho zpověď

Známá a čím dál víc oblíbená hudební publicistka Adéla (např. Music report, Punk a život, Pop is death) tentokrát ve své pravidelné rubrice Velikáni naší doby vyzpovídala renesančního šoféra a basáka Blondie Love Shauna.

Tvoje skladba Topím se ve sračkách  už několik měsíců kraluje na punkovém žebříčku You Tube. Jak se Ti s tím žije? Myslím tím hlavně fakt, že se u tvého jména stále častěji objevuje přívlastek „legendární“…
Víš, tím kralováním jsem už trochu unavený. V poslední době vynechávám divoké večírky a věnuju se autosugesci, autohypnóze a autodepresi. Co je to přívlastek?

Kdo je vlastně jejím autorem? Jdou různé fámy o tom, jak v kapele skládáte. Prý se i dost hádáte?
No je fakt, že dokud to byl obyčejnej song, tak autorství nikoho nazajímalo, prostě jsme „to“ hráli. Teď, když se vystřelil, dost se hádáme, kdo ho vlastně složil. Každý na to samozřejmě máme svůj názor. Ale můj názor je, že to někdo rozhodně udělat musel.

Jak moc tě změnila ta sláva, která vás potkala? Musím říct, že vypadáš fakt dost dobře…
Já vím, snažíme se v kapele držet si pořád ten stejnej punkovej „ksicht“. Snad se nám to daří. Myslím, že nám to tak i nejvíc sluší.

Neunavují tě už ty věčné koncerty? A řídíš pořád dodávku?
No, je pravda, že pár koncertů jsme už museli vzdát, přece jen hrajeme hlavně pro radost, nechceme se nechat semlít tím hnusným šoubyznysem. Proto nám to v kapele tak klape, pohoda, klídek, idylka, fakt se máme dost rádi. Ale své fanoušky nezklameme, hlavně ne ty zdejší, ty máme taky dost rádi. Sever je prostě sever! Abychom nenavykli hvězdným manýrám pořád s klukama jezdíme naší starou dodávkou, ve které pořád vyměňuju starý olej, pořád tahám naše staré krámy a starou aparaturu, zatímco Dan jako za starých časů sedí na prdeli a hulí cigára a…. Sorry, nechal jsem se unést.

Opravdu jsi renesanční osobnost? V čem zvláště vynikáš?
Teď, co jsem přibral, jsem spíš barokní, ha, ha. Ale ve vyměňování oleje jsem fakt dobrej!

Dan prozradil, že máš zvláštní vztah k ovcím. Prý je dokážeš motivovat k rozličným aktivitám?
Takže Dan si pustil hubu na špacír? Kdo jinej, že? No ale co je na tom špatnýho, že chovám na svým vlastním ostrově ovce? Je to pohledné a inteligentní stádo. Učím je morseovku.

Co na to tvoje máma? Tím nemyslím jen ty ovce, ale vůbec tu změnu, která se s vámi udála. Už zase u ní bydlíš?
No jasně, teď je to v módě. Kdo by se o mně staral?A navíc, máma mi pomáhá s ovcema, když s klukama hrajeme. Máme hezkej vztah. S mámou i s ovcema.

Chtěl bys něco vzkázat vašim fanouškům?
Punk׳s not death!