Rozhovor se Sabinou

V připravované nové inscenaci hry Michala Langa Dávníkové se našim divákům představí herečka Slezského divadla Opava Sabina Muchová. Ztvární náročnou roli matky, která je v dávnickém světě přinucena s puškou v ruce bojovat o své děti.

Jsi absolventkou Janáčkovy konzervatoře jako většina našich herců. Hodně Tě to s nimi spojuje?

S Béďou Kalužou jsme přímo spolužáci z jednoho ročníku, Michala Čapku znám taky ještě z konzervatoře, a dramaturg Tomáš Vůjtek byl dokonce ve druhém ročníku můj třídní profesor. A znám i práci uměleckého šéfa Ivana Krejčího, protože v jeho režii jsem v Opavě čtyřikrát hrála.

Ve Slezském divadle jsi od roku 1997 a za tu dobu jsi vytvořila hezkou řádku rolí. Na které vzpomínáš nejraději?

Těch oblíbených je opravdu hodně: Abigail v Čarodějkách ze Salemu, Alice v Na dotek, Konstance v Amadeovi, Rose v Tanci na konci léta, Pavla v Černé skříňce, Laura v Hotelu mezi dvěma světy, Rosalinda v Jak se vám líbí…. Těch je!

Na desátém ročníku Festivalu divadel Moravy a Slezska jsi byla vyhlášena nejlepší herečkou.
Porota ocenila Tvůj „nápaditý výkon v roli Žichly“. Pravda ale je, že se nejedná o žádnou velkou roli. Jak moc se těšíš z tohoto ocenění?

Kolega Michal Stalmach mi k tomu řekl toto: „Vykašli se na hauptky! V komparsu je síla! 🙂
Ocenění mě překvapilo, šokovalo a nesmírně potěšilo. Cenu nosím na krku. 🙂

Viděla jsi už nějaké představení Arény? Víš, do čeho jdeš?

Viděla. Vím.

Líbí se ti hra? Role? Těšíš se na zkoušení?

Hra i role je naprosto úžasná. Na zkoušení se těším, protože si myslím, že Aréna je v současné době jedno z nejlepších divadel a zahrát si zde je snem mnoha herců.