Pension pro svobodné pány slaví 100. reprízu

Vážení diváci,
Komorní scéna Aréna má důvod k oslavě. Legendární inscenace Pensionu pro svobodné pány se v plné síle dožívá své 100. reprízy.
 

Inscenace měla premiéru před pěti a půl lety a od té doby se stala diváckým hitem repertoáru. Nejen proto, že Pension pro svobodné pány totiž patří k divácky atraktivním titulům a v rámci komediálního žánru představuje jeden z jeho vrcholů, ale především díky brilantním hereckým výkonům.
 

Inscenaci režíroval umělecký šéf Arény, Ivan Krejčí, nicméně autor a původní režisér hry, Jiří Krejčík, si toto zkoušení nenechal ujít a zhruba v jeho půlce se zjevil v Aréně. „Když se pan Krejčík ozval, že přijede, v divadle zavládla panika z toho, jak asi návštěva známého bouřliváka proběhne,“ směje se ředitelka Renáta Huserová. „Nakonec vše dopadlo skvěle, ostatně tato stá repríza je toho živým důkazem,“ dodává paní ředitelka.
 

To, že se divadelní inscenace dočkají tak vysokého počtu repríz, je privilegiem jen mála z nich. V Komorní scéně Aréna se to za její dvacetiletou historii podařilo zatím jen jediné – Průběžné O(s)travě krve, která za svůj desetiletý život nasbírala 100 repríz, přičemž ta poslední, stá, se odehrála na Slezskoostravském hradě. Je tedy zřejmé, že Pension pro svobodné pány tento rekord hravě překoná.
 

A protože si chceme slavnostní chvíli 100. reprízy Penzionu pro svobodné pány užít společně s Vámi, přichystali jsme pro ty z Vás, kteří se jí zúčastníte, překvapení. Jaké, to se dozvíte po skončení zcela vyprodaného jubilejního představení, které se odehraje v pátek 22. listopadu 2013 na jevišti Komorní scény Aréna.