Aréna získala Cenu Marka Ravenhilla

V sobotu 27. dubna 2013 se na slavnostním večeru v pražském Divadle Komedie vyhlašovala a předávala Cena Marka Ravenhilla za rok 2012. A získala ji Komorní scéna Aréna za inscenaci hry Tomáše Vůjtka S nadějí, i bez ní.

„Cena Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu je ocenění za počin v oblasti inscenování současné dramatiky pro česká divadla. Při výběru jsou zohledňovány inscenace textů, které vznikly v posledních 10 letech před příslušným udělením ceny. Oceněná inscenace je volena na základě konsensu členů Rady Ceny Marka Ravenhilla, kteří zohledňují symbiózu kvalitního textu a kvalitu jeho inscenování. Rada sleduje i výsledky autorské či kolektivní tvorby, u nichž rozhoduje výsledný text a jeho přenositelnost mimo kontext konkrétní inscenace a poetiky divadla, pro nějž vznikal.“

Rada Ceny Marka Ravenhilla v roce 2012 vybírala z více než 85 premiér a nakonec nominovala 7 inscenací. Obrovským úspěchem přitom je, že z toho dvě z těchto sedmi nominací směřovaly do Komorní scény Aréna, a to za inscenace S nadějí, i bez ní a Amigo.

Centrum současné dramatiky udělilo toto prestižní ocenění letos potřetí. Původně se měl slavnostního večera osobně zúčastnit i sám Mark Ravenhill, ale po absolvování londýnského maratonu bohužel dostal chřipku, a proto se letos ze zdravotních důvodů omluvil. Cenu pro vítěze, kožich, který speciálně pro tuto příležitost zhotovil výtvarník Marek Cpin, přebral režisér vítězné inscenace a umělecký šéf Arény, Ivan Krejčí.
Po skončení ceremoniálu měli diváci možnost shlédnout vítěznou inscenaci S nadějí, i bez ní, která slavnostní večer uzavřela.
 

Gratulujeme!!!
 

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cenu-marka-ravenhilla-ziskala-komorni-scena-arena-

ostrava/931944http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=778216