Představujeme sezónu 2020/2021 – Rok ztrát a nálezů

Předplatné na novou sezónu 2020/2021 do Komorní scény Aréna lze pořídit on-line. Sezónu zastřešuje název Rok ztrát a nálezů a budou v ní rezonovat aktuální témata i ta, co nikdy aktuální být nepřestala. Diváci Arény poznají nové autory i autorky a uvidí i shakespearovskou klasiku.

Repertoár divadla, vedle inscenace Konec hry, jejíž premiéra se přesouvá z června na září, obohatí další čtyři nové inscenace. Dramaturgie je rozkročená od Shakespeara až po současnost a ve všech případech jde o velmi zajímavé texty. Tři z pěti titulů sezóny bude režírovat umělecký šéf Arény Ivan Krejčí.

 

Premiéry

V české premiéře uvedeme dokumentární drama slovenského publicisty Eugena Gindla, Karpatský thriller. Toto hořce zábavné politické divadlo, v němž je místo pro satiru i pro grotesku bude režírovat významný slovenský režisér Roman Polák.

Druhým titulem bude Shakespearův Macbeth, klasické alžbětinské drama o muži, který nalezl cestu k moci, a když se po ní vydal, ztratil vše, pro co dříve žil. Režíruje Ivan Krejčí.

Jako třetí nabídneme, opět v české premiéře, satirickou hru Viktora Šenderoviče Pan Ein a problém požární bezpečnosti. Hra je ovlivněna poetikou absurdního divadla a s hořkým humorem zobrazuje zápas jedince s totalitní mocí. Autorem textu je slavný ruský publicista, moderátora a dramatik, který ostře kritizuje putinovský režim.

Posledním titulem bude tragikomedie Komáři britské dramatičky Lucy Kirkwoodové. Jde o vtipně napsané komorní drama o osudech emeritní vědkyně a jejích dvou dcer, jehož londýnská premiéra se v roce 2017 stala událostí sezony.

 

Na září se přesouvá naše premiéra Konce hry Samuela Becketta. Autor v ní vytvořit postapokalyptický obraz dožívání posledních lidí v pustině zdevastovaného světa. Inscenaci uvedeme v obsazení Vojtěch Lipina, Stanislav Šárský j.h., Marek Cisovský a Dana Fialková j.h.

 

Předplatitelé

  • Nabídku pro předplatitele, která zahrnuje buď premiéry, novinky repertoáru nebo časem ověřené tituly, jsme letos nově rozšířili o předplatné Srdcovky. To není vázáno žádnými termíny a jeho abonenti si mohou vybrat pět představení z našeho repertoáru.
  • Předplatné se dá zatím pořídit pouze on-line a abonentky budou k vyzvednutí na začátku sezóny.

 

Kompletní repertoár sezóny, detailní nabídku předplatného a úvodní slovo dramaturga Tomáše Vůjtka najdete zde.

 

zpět

Další aktuality

více aktualit