Ocenění z Českého Těšína

Náš soubor byl i letos pozván na mezinárodní Festival divadel Moravy a Slezska, který se již po osmnácté konal v Těšínském divadle v Českém Těšíně, přičemž letos jsme se zúčastnili s inscenací Chacharije, která měla premiéru v loňské sezóně a od té doby patří k hitům našeho repertoáru.

 

Odborná porota i diváci shlédli deset soutěžních představení v provedení divadelních souborů z Moravy, Slezska, Polska a Slovenska.

 

O ocenění rozhodovala odborná porota, která letos pracovala ve složení Lidia Chrzan-Pochroń, Janusz Legoń, Ivan Misař, Simona Nyitrayová a Ladislav Vrchovský.

 

Dle jejího sdělení „tvůrci jednotlivých inscenací reflektovali nejen existenci závažných společenských a historických témat, ale i oprávněnou diváckou potřebu a poptávku po oduševnělé a vkusné zábavě. Stranou nezůstala ani divadelní tvorba určená dětem a mládeži.“

 

Porota vnímala jako obtížný úkol vybrat mezi mnoha vynikajícími výkony ve všech složkách soutěžních inscenací ty, kterým udělí ceny. Proto se nakonec rozhodla pro udělení nejen hlavních cen, ale také pro udělení řady dalších ocenění.

 

Na 18. ročníku tohoto festivalu tak získal Josef Kaluža cenu Za herecký výkon v roli Ferdy Prokopa v inscenaci Chacharije a tato inscenace byla oceněna i Cenou studentské poroty.

 

http://www.tdivadlo.cz/aktuality

 

zpět

Další aktuality

více aktualit