O nové sezóně s ředitelem divadla Jakubem Tichým

Vizuál sezóny 2020/2021 se tvořil až v posledních dnech. Jak k němu může divák přistupovat?

Koncepce a dramaturgie nové sezóny, stejně jako její název, se opravdu ukázaly jako velmi jasnozřivé. Z vizuálu sezóny mám radost. Připravovali jsme ho už v době, kdy byla divadla uzavřena a myslím, že výsledek je srozumitelný, aniž by byl příliš návodný, a ukazuje na křehkost situace člověka ve světě, což je něco, co teď naplno zažíváme.

 

Který chystaný titul teď s největším očekáváním vyhlížíte a proč?

To se těžko vybírá. Tím, že se premiéra Beckettova Konce hry nejspíše posune na září, vzniká výjimečná situace, kdy tři z pěti titulů sezóny bude režírovat umělecký šéf Ivan Krejčí, který náš soubor nejlépe zná a výborně si s ním rozumí. Dramaturgie je rozkročená od Shakespeara až po současnost a ve všech případech jde o velmi zajímavé texty.

 

Je divadlo připravené pružně reagovat na posilování a oslabování karanténních opatření?

Musíme průběžně reagovat podle toho, jak se průběžně mění situace a nařízení vlády. Každá změna ovlivňuje naše chystané premiéry, předplatné i finanční situaci. Byli jsme smíření s tím, že pro nás letošní sezóna skončila. Nyní je tu ale naděje, že v červnu budeme hrát, což je samozřejmě výborná zpráva. Nejdůležitější je, aby se do divadla vrátil život. Moc se těším, že se v květnu začne zase zkoušet. Snad pozitivní výhled vydrží.

 

 

 

zpět

Další aktuality

více aktualit