Nominace našich herců na Ceny Jantar

Vážení diváci,

je nám ctí oznámit Vám, že člen našeho souboru Josef Kaluža a bývalá členka našeho souboru Zuzana Truplová se dostali do nejužší nominace na Moravskoslezskou Cenu Jantar 2018.

 

Nominaci Josefa Kaluži v kategorii Herec roku za roli Joe Coopera v inscenaci Zabiják Joe odůvodnila porota takto:

„Josef Kaluža v roli policisty a nájemného vraha vnáší do představení skrze svoji postavu výraznou grotesknost. Jeho Joe Cooper je policistou absurdně rozkročeným mezi zákonem a zločinem. Kaluža zdařile osciluje mezi dvěma protichůdnými postavami i mezi polohami drsné autority a něžného muže náhle zaskočeného láskou.“

 

A Zuzana Truplová, která je nominovaná v kategorii Herečka roku, zaujala porotu ve Třech sestrách, s přihlédnutím k hereckým výkonům v inscenacích Zabiják Joe a Komiks:

„Zuzana Truplová je drobná herečka, která i přes svůj zdánlivě křehký zevnějšek dokáže jeviště zaplavit značnou energií. O tom diváky přesvědčila i v roce 2018, kdy suverénně ztvárnila hned několik velmi rozdílných rolí a potvrdila, že disponuje širokým hereckým rejstříkem. Ten pojme jak výrazně komediální polohy, tak i citlivé psychologické ponory do ženských duší. Důkazem toho je především její Irina ve Třech sestrách, která v hereččině podání marně sní o odchodu do Moskvy, aby v sobě nakonec našla obrovskou sílu a smířila se s osudem.“

 

Slavnostní vyhlášení  laureátů Moravskoslezských kulturních Cen Jantar za rok 2018 se uskuteční v ostravské aule Gong 3. března 2019 od 18 hodin.

 

Více o Cenách Jantar naleznete zde:

http://www.cenyjantar.cz/

 

 

zpět

Další aktuality

více aktualit